КУЛЬТУРА

Олексій Кондаков

author   Розмовляла СОФІЯ ДМИТРЕНКО   2017
 

Пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю з дизайнером з Києва Олексієм Кондаковим, автором серії колажів 2 Reality, на яких стародавні німфи, сатири, ангели і боги з класичних картин опинилися в сучасному міському пейзажі. Він розповів нам про своє життя, творчість і про те, як все починалося.

Якою була Ваша перша робота і що стало поштовхом до її створення?

Та все досить просто, я занудьгував на роботі і проглядав блог з добірками різних картин, і побачив роботу «Німфи пропонують Бахусу вино і фрукти» (точна назва роботи – «Німфа підносить молодому Бахусу вино, фрукти і квіти», автор – Цезар ван Евердінген, примітка Софії Дмитренко).
Я подумав, що ця компанія проводить час так само, як це роблять зараз. З`явилася ідея перенести її у сучасний антураж...Ну і по дорозі додому я зробив відповідне фото. На наступний день я спробував створити колаж. Мені сподобався результат, але я подумав, що для повноти картини було б непогано створити серію, тому зробив ще пару фотографій і, коли вийшла серія, я опублікував її.


Які художники є для вас натхненниками?

Якихось конкретних імен немає, сьогодні це може бути один, а завтра інший. Я намагаюся не виділяти когось або чогось улюбленого. Взагалі, мене можуть надихнути не художники.

Ви спершу дивитеся на картину, а потім підбираєте відповідний для неї екстер'єр/інтер'єр, чи навпаки?

Буває і так, і так. Думаю, частіше знаходжу картину, і відразу в голові уявляю, яка могла б бути ще ситуація, яка історія могла б статися. А буває, я фотографую якесь місце, уявляю собі там персонажа і вибираю його з колекції вже зібраних робіт інших авторів.

Хто є покупцями Ваших робіт? (приватні колекціонери?)

Хто завгодно. Я вважаю свою творчість дуже простою і покупецькою, тому маю просте ставлення до продажу. Будь-хто охочий може це зробити, і моя робота може стати як частиною художньої колекції, так і прикрасою кухні.

Де і в кого Ви вчилися?

Я отримав свою художню освіту в Донецькому Художньому Училищі, і це стало основою всього, що було зі мною далі. Я навіть не можу уявити собі кращого вибору. На жаль, не рахуючи політичної ситуації, програма цього навчального закладу вже трохи спростилася. Але я все одно вірю, що, якби не війна, я б все одно радив це училище всім. Всі навички і знання, отримані там, я використовую і сьогодні, і, вже вдруге будучи студентом, зрозумів, що навряд чи дізнаюся з освітньої програми більше, ніж мені дали в ДХУ.

У кого з великих майстрів Ви, можливо, хотіли б повчитися?

Добре питання :) Думаю, мені хотілося б повчитися не у художників. Можливо, у інженерів, або фотографів, або операторів. Мені взагалі хотілося б вчитися чогось іншого, нового.

Країна, яка Вас особливо вразила і здивувала, і чим?

Італія :) У мене нізвідки з'явилося бажання пожити і попрацювати в італійському приморському місті. І влітку 2016 я провів місяць у Неаполі! Тепер мені хочеться повертатися туди знову і знову, або навіть поїхати і пожити там довше. Ще я побував у Китаї, але це взагалі інший вимір, думаю, довго я там не витримав би, але враження залишилося. Взагалі, подорожі - це дуже круто, ти немов еволюціонуєш, стаєш іншою людиною після кожної поїздки.

Країна, в якій Ви мрієте побувати, і чому?

Хочу до Ісландії і до США. До Ісландії через чудові краєвиди, мабуть... до США хочу тому, що там можна все :) Принаймні, я так собі уявляю Штати.

У Вас є родина?

Так, є дружина, ми разом вже 8 років, з них 1 рік в подружньому житті. Вона дуже допомагає мені у творчості :) По суті, вона – перша людина, яка бачить мої колажі. І якщо у неї є сумніви, то я переробляю. Я можу захопитися, а вона немов приводить мене до тями.

Ви - лише вільний художник, чи у Вас є робота, на яку Ви ходите кожен день?

Є робота. Я взагалі не планував бути художником. В училищі нам озвучили таку ідею, що бути дизайнером та художником не можна. Тож я обрав шлях ремісника - дизайнера. Зовсім не хотілося брати участь в художніх інтригах, шукати себе, шукати стиль, можливість продатися. Але все вирішилося якось само по собі, хоча я був до цього не готовий :)

Назвіть декілька книг, які Ви прочитали за останній час і які особливо Вас вразили.

Не читаю, я миттєво засинаю. Люблю дивитися картинки, можу передивлятися добірки кілька годин поспіль.

Якій музиці Ви надаєте перевагу?

Я люблю різну музику, у мене є улюблена музика для роботи, я вже більше 10 років слухаю певні записи з радіо, які допомагають мені тримати робочий ритм. Але я завжди знаходжу щось нове, з плеєром майже не розлучаюся, музика - це дуже важливо для мене. Якщо немає ідей, про що зробити роботу, завжди можна зробити її про музику.

Чим Ви займалися в живописі та графіці до створення робіт, які зробили Вас відомим?

Я сприймав живопис і графіку як навик. Або як терапію. Я любив ходити на вечірні малюнки, прогулював пари на користь малювання, ходив і робив нариси з бомжів на вокзалі. Зараз ось думаю повернутися до цього.

Oлексій Kондаков facebook : https://www.facebook.com/alexey.kondakov.48, https://www.facebook.com/events/406429349567072/

Залишіть коментар внизу

 

 НАЙНОВШИЙ

Представляємо вам шість найефективніших помічників в боротьбі з раком...

Сила створювати і бути сміливим. Життя прекрасне, коли у нас є на нього плани.

Life by you, або кожна людина - творець свого життя.

Модна битва: Українки vs Польки.

Зазвичай, ми сприймаємо кольори як щось, що існує саме по собі – як належне, іне надаємо їм великого значення.

Проблеми з використанням Перекладача Google. Результат абсурдний.

Токсична ли косметика? Чи токсична косметика?

Kольоротерапія. Дивовижний синій.

Армстронг, Іствуд, Тейлор і Свіфт - Або кумедні англійські прізвища

Kоментувати.