LIFE BY YOU

Life by you, czyli człowiek jest kreatorem własnego życia

Co kieruje ludzkim losem?

author   napisała SOFIA DMYTRENKO  2017

Co kieruje ludzkim losem? Przeznaczenie, przypadek, a może siła boska? Ludzie od wieków próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Niektórzy są przekonani, że los człowieka został gdzieś już zapisany, a życie jest realizacją tegoż właśnie planu. Inni myślą, że takie pojęcie jak «los» w ogóle nie istnieje i że wszystkim rządzi przypadek. Nie wiemy na pewno jak to w rzeczywistości jest, ale nie można zrzucać odpowiedzialności za nasze wybory i decyzje na karb fatum lub przypadku. Człowiek jest kreatorem własnego życia, i, im szybciej to zrozumiemy, tym szybciej zaczniemy zmieniać swoje życie na lepsze. Wszystko zależy od naszych decyzji. To my jesteśmy kreatorami naszego życia i tylko my ponosimy odpowiedzialność za wszystko, co się nam przydarza. Codziennie podejmujemy decyzje mające realny wpływ na naszą przyszłość. Kształtujemy każdy swój sukces, każde niepowodzenie, każdy związek, każdą kłótnię, każdy problem. My sami jesteśmy źródłem zarówno naszych cierpień jak i radości.

Istnieje takie pojęcie jak «pozytywne myślenie», czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi. Nasze myślenie ma naprawdę wielką moc i pomaga w osiąganiu naszych celów życiowych. Fizycy kwantowi twierdzą, że myśl jest falą energii, która przyciąga do siebie podobną energię. Innymi słowy, pozytywne myślenie działa jak magnes. Jeśli myślimy pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia oraz ludzi, którzy myślą podobnie do nas. I o tym trzeba pamiętać każdego dnia. Nasza rzeczywistość nam się nie przytrafia. Sami sprawiamy, że rzeczy się dzieją. Nasze życie odzwierciedla jakiś aspekt naszego świata wewnętrznego. Niezależnie od przyczyny sytuacji w której się znajdujemy, naszym zadaniem jest wyciągnąć odpowiednie wnioski z tego doświadczenia i zrozumieć, że nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość.

Jesteśmy kreatorami naszego życia, które jest wynikiem naszych myśli, działań, intencji i czynów. My sami tworzymy swój świat – sami budujemy nasze relacje z innymi ludźmi, sami wybieramy sobie zawód, hobby i tak dalej. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wykorzystujemy własną kreatywność do rozwiązania codziennych sytuacji życiowych. Kreatywność to ważna cecha przyczyniająca się do sukcesu w wielu dziedzinach życia. Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do oryginalnych i stosownych rozwiązań. Każdy z nas posiada zdolność kreatywnego myślenia więc czas byśmy nauczyli się wykorzystywać ją do ulepszenia naszego życia. Człowiek obdarzony jest świadomością oraz potrafi podjąć refleksję nad samym sobą więc w każdej chwili jest w stanie zmienić swoje życie. Być człowiekiem oznacza pełną dowolność w wykorzystaniu swojej kreatywności i wyobraźni, bycie wolnym w sferze wyborów ale też odpowiedzialnym za swoje życie. To wymaga zastanowienia się nad swoją przyszłością i odpowiednim planowaniem swoich działań.

Kreacja własnego życia to rzecz bardzo ciekawa i przydatna ale są ludzie mający zupełnie inne podejście. Twierdzą oni, że myśląc o przyszłości nie możemy się skupić na tym, co nas otacza. Tacy ludzie «chwytają» chwilę i żyją według maksymy «Carpe diem» rzymskiego liryka Horacego, który w swoich utworach podkreślał, że trzeba cieszyć się chwilą bieżącą i nie ma sensu myśleć o nadchodzącym dniu, dlatego że myślenie o przyszłości ogranicza naszą radość z obecnej sytuacji. Jego słowa mają oczywiście wielki sens, bo kiedy żyjemy pogrążeni w myślach o przyszłości, nie jesteśmy w stanie zauważyć i docenić otaczających nas pięknych rzeczy, a więc nie możemy w pełni cieszyć się życiem. Gdybyśmy nauczyli się radować z każdego momentu, cenilibyśmy każdą chwilę naszego życia. Jednak gdy nie myślimy o przyszłości, o skutkach, jakie niosą za sobą nasze życiowe wybory, możemy sobie tylko zaszkodzić.

To my tworzymy świat, w którym żyjemy, a zatem możemy go też zmienić. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie i, jeśli coś nam się w nim nie podoba , możemy je zmienić, rozpoznając i eliminując przyczyny konkretnego problemu i tworząc coś nowego. Zacznijmy żyć bardziej radośnie, zacznijmy żyć tak naprawdę!

Life by you to wykorzystywanie swojej kreatywności do tworzenia własnego życia. Nasze życie jest naszą kreacją, wszystko jest w naszych rękach. Musimy się tego nauczyć – nauczyć się myśleć pozytywnie, cieszyć się życiem, rozwiązywać bieżące problemy przy jednoczesnym planowaniu swojej przyszłości, choć, oczywiście, nie jest to łatwe.

To jest Twoje życie i Ty masz moc żeby je tworzyć, zmieniać i ulepszać!

Skomentuj na dole strony

  NAJNOWSZE
Molestowanie polszczyzny, czyli język blogów modowych.
Life by you, czyli człowiek jest kreatorem własnego życia.
Moc kreacji, siła odwagi. Życie jest piękne, kiedy ma się na nie plan.
Bitwa modowa: Ukrainki kontra Polki
Psychologia kolorów. Na co dzień traktujemy kolor jak coś, co po prostu jest i nie zwracamy na nie większej uwagi.
Problemy z używaniem Tłumacza Google. Resultat jest żenujący.
Armstrong, Eastwood, Taylor & Swift - Czyli zabawne angielskie nazwiska.
Toksyny w Kosmetykach. Czy Kosmetyki Są Toksyczne?
Terapia kolorami. Niebieski jest cudowny.
Skomentuj.